W dniach 15-16 lutego 2024 roku pracownicy naszej Katedry przeprowadzili dwudniowe warsztaty przygotowujące uczniów szkół średnich województwa lubelskiego do finału konkursu "Człowiek w środowisku". Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Rozwiązania oparte na zasobach przyrody”. Dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni, dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk, dr hab. Wojciech Przystupa, dr Monika Różańska-Boczuka i dr Jacek Mielniczuk poprowadzili w sumie 10 warsztatów pod tytułem: "Analiza i wizualizacja danych przestrzennych w inżynierii środowiska" dla 220 uczniów z 76 szkół. Uczniowie uczestniczyli jeszcze w 4 innych warsztatach związanych z różnymi technologiami stosowanymi w inżynierii środowiska, które poprowadzili inni pracownicy naszego wydziału. Głównym organizatorem konkursu jest Katedra Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Finał konkursu odbędzie się 15 marca 2024 roku.