W dniu 5 marca 2024 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się 9 edycja konferencji Check IT (https://checkit.lublin.eu/) skierowana do uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczniowie uczestniczyli w prelekcjach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli lubelskich uczelni i firm IT. Konferencja Check IT to wydarzenie organizowane przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT.

Jeden z warsztatów pt. "YOLO jako przykład zastosowań sztucznej inteligencji" poprowadzili pracownicy naszej katedry dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni i dr Elżbieta Kubera. W warsztatach wzięli udział uczniowie VIII Liceum ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie, którzy mogli zapoznać się z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji w badaniach przyrodniczych.

Oprócz warsztatów razem z dr Dorotą Domagałą i dr Małgorzatą Szczepanik współorganizowali oni także stoisko promocyjne Uczelni, na którym przybliżali uczniom kierunki informatyczne oferowane przez UP: informatykę przemysłową i bioinformatykę w biogospodarce. W promocji wspomogli nas także studenci kierunku informatyka przemysłowa oraz ze studenckiego koła naukowego komputerowego wspomagania projektowania – CAD.