W dniu 7 marca 2024 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbył się Dzień Otwartych Drzwi, w trakcie którego uczniowie szkół średnich mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną naszej Uczelni. Oprócz stoisk miały miejsce liczne warsztaty. Jeden z nich zatytułowany "Zastosowanie sztucznej inteligencji i Computer Vision w naukach przyrodniczych" poprowadzili dr Elżbieta Kubera i dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni. W warsztatach uczestniczyli uczniowie z XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Warszawie. Podczas zajęć mogli się oni zapoznać z wykorzystaniem sztucznej sieci neuronowej do rozpoznawania zwierząt na obrazach np. w nagraniach wykonanych fotopułapką. Zakres warsztatów obejmował przygotowanie zbioru treningowego i testowego, uczenie przykładowej sztucznej sieci neuronowej i weryfikację jakości jej predykcji.

Relacje: UP Lublin