7 marca 2023 roku dr Elżbieta Kubera i dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni poprowadzili w Lubelskim Centrum Konferencyjnym warsztaty pt. "Sztuczna inteligencja w badaniach przyrodniczych". W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z procesem przygotowania danych do analizy, konstruowania i uczenia głębokiej sieci neuronowej oraz analizowania otrzymanych wyników.

Spotkanie odbyło się w ramach konferencji CheckIT'2023 (strona konferencji https://checkit.lublin.eu) organizowanej przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz nauczycieli informatyki.

Dodatkowo nasi pracownicy wsparli stoisko promocyjne Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, pomagając w przybliżeniu uczniom proponowanych przez uczelnię kierunków studiów, w szczególności nowego kierunku informatyka przemysłowa.