W dniu 30 marca 2023 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lubiinie zorganizował Dzień Otwarty pod hasłem: „Dobre perspektywy na przyszłość”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie ze szkół z Lublina oraz całego województwa, a nawet z miast takich jak: Łódź, Bytom, Warszawa, Rzeszów. W organizację wydarzenia włączyli się także pracownicy naszej Katedry.  Na jednym ze stoisk promocyjnych Wydziału Inżynierii Produkcji, dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni oraz dr inż. Kamila Klimek wraz z mgr inż. Piotrem Ścibiszem z Katedry Podstaw Techniki promowali nowy kierunek studiów informatyka przemysłowa.

W ramach wydarzenia gościliśmy w naszej Katedrze grupę uczniów z PSBiG im. Hie­ro­ni­ma Łopacińskiego w Lublinie, którzy czynnie uczestniczyli w warsztatach „Analiza i wi­zu­a­li­zac­ja danych przestrzennych” prowadzonych przez dr Urszulę Bronowicką-Miel­ni­czuk i dr hab. Wojciecha Przystupę.