W dniach 22-23 maja 2023 roku gościł w naszej Katedrze Mehmet Şah Gültekin, pra­cow­nik Uni­wer­sy­te­tu w Siirt w Turcji, który przyjechał do nas w ramach programu Erasmus+. Pan Mehmet przeprowadził wykład dla studentów kierunku Transport i Lo­gis­ty­ka na temat liczb losowych i definiowania własnych funkcji w języku Python. Uczes­t­ni­czył też w zajęciach ze studentami kierunków Ekoenergetyka, Transport i Lo­gis­ty­ka oraz Technika Rolnicza i Agrotronika. Studenci mieli możliwość zadać na­sze­mu gościowi pytania o studia i badania naukowe prowadzone na Uniwersytecie w Siirt, ale także o życie w Turcji i wrażenia z pobytu w Polsce. W trakcie seminarium ka­ted­ral­ne­go Pan Mehmet przedstawił nam strukturę swojej Uczelni, opowiedział o ba­da­niach nau­ko­wych, które prowadzi i odpowiedział na pytania pracowników Katedry. Nasze spot­ka­nie zakończyliśmy wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.