15 marca 2022 roku dr Elżbieta Kubera i dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni poprowadzili warsztaty online pt. "Detekcja i rozpoznawanie obiektów w czasie rzeczywistym". Spotkanie odbyło się w ramach konferencji CheckIT'2022 (strona konferencji https://checkit.lublin.eu) organizowanej przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli informatyki. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas III z I LO im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju.

CheckIT CheckIT CheckIT

Na seminarium katedralnym 8 marca 2022 roku dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni przedstawił zasady oceny oraz stan prac związanych z przygotowaniem dokumentacji w związku z ewaluacją dyscyplin naukowych na przykładzie dyscypliny inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.