W dniach 12-15 maja 2022 r. dr Szymon Ignaciuk uczestniczył w konferencji  pt."The International Online Conference"Current Trends in Abstract and Applied Analysis", prezentując referat "Kaplan classes for the zeros of a certain class of finite products". W konferencji udział wzięło ponad 150 naukowców z takich krajów jak: Ukraina, Polska, Stany Zjednoczone, Turcja, Niemcy, Czechy, Hiszpania, Węgry, Szwecja, Brazylia, Irlandia, Szwajcaria, Gruzja, Nigeria, Włochy, Indie.

W dniach 10-12 maja 2022 roku dr hab. Agnieszka Kubik-Komar, prof. uczelni oraz dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni uczestniczyli w warsztatach praktycznych pt. "Człowiek i środowisko, Lublin-Białka-Urszulin". Celem warsztatów było zapoznanie się z problemami działalności człowieka w środowisku przyrodniczym, a szczególnie w zakresie zanieczyszczenia wód i ochrony zasobów wodnych, jak również z problemami ochrony przyrody na terenie Poleskiego Parku Narodowego. Organizatorami byli: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Katedra Inżynierii Środowiska i Geodezji kierowana przez prof. dr hab. Krzysztofa Jóźwiakowskiego), Poleski Park Narodowy oraz Polskie Towarzystwo Hydrobiologiczne. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z budową i funkcjonowaniem 2 hybrydowych  hydrofitowych oczyszczalni ścieków: największej tego typu w Polsce w Białce (gm. Dębowa Kłoda) oraz w kształcie żółwia przy muzeum PPN w Starym Załuczu. W programie była również wizyta w muzeum PPN oraz w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego PPN, a także zapoznanie się z ochroną przyrody na terenie PPN (ścieżka dydaktyczna "Dąb Dominik"). W drodze powrotnej do Lublina była także wizyta w przedsiębiorstwie Kruszywa Niemce S.A. wchodzącej w skład PPMD Niemce S.A. Spólka prowadzi m.in. odkrywkowy zakład górniczy - kopalnię piasku (55 ha), nowoczesny zakład przetwórczy produkujący piaski uszlachetnione i suszone oraz wytwórnię betonu.


W dniach 9-13.05.2022 gościliśmy prof. Anę Kapaj Mane z Uniwersytetu Rolniczego w Tiranie (AUT) realizującą w naszej katedrze program Erasmus+. W ramach programu prof. Kapaj przedstawiła system edukacyjny Albanii, strukturę macierzystej uczelni oraz zaprezentowała własne zainteresowania i osiągnięcia naukowe. Ponadto przeprowadziła zajęcia w języku angielskim ze studentami weterynarii z przedmiotu biostatistics. Wizyta prof. Kapaj była też okazją do indywidualnej wymiany informacji dydaktycznych i naukowych z pracownikami Katedry.