W dniach 10-16 września 2022 odbył się XVIII Lubelski Festiwal Nauki  pod hasłem "Ogrody nauki". Aktywny udział w wydarzeniu wzięli pracownicy naszej Katedry, którzy przygotowali następujące projekty naukowe:

1. Matematyka dla smyka - dziesiątkowy system liczbowy (dr Magdalena Ćwiklińska, dr hab. Arkadiusz Miaskowski, prof. uczelni)
  2. Matematyka dla smyka - przekraczamy progi w dodawaniu i odejmowaniu (dr Magdalena Ćwiklińska, dr hab. Arkadiusz Miaskowski, prof. uczelni)
  3. Ten dron nie lata, a zastosowaniem wymiata (dr Monika Różańska-Boczula, dr Kamila Klimek, dr Elżbieta Kubera, dr Zdzisław Otachel)
  4. Matematyczne sztuczki dla wszystkich (dr Zdzisław Otachel, dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni, dr Monika Różańska-Boczula, dr Kamila Klimek)
  5. Kalkulator naszych przodków (dr Dorota Domagała, dr Kamila Klimek, dr Jacek Mielniczuk, dr Małgorzata Szczepanik)
  6. Meeting Her Majesty - Mathematics - the queen of sciences (dr Dorota Domagała, dr Jacek Mielniczuk, dr Magdalena Ćwiklińska, dr Małgorzata Szczepanik)
  7. Potęga matematyki, a piękno natury - niezwykłe liczby Fibonacciego (dr Kamila Klimek, dr Elżbieta Kubera, dr Zdzisław Otachel, dr Monika Różańska-Boczula, dr Małgorzata Szczepanik)
  8. Tajniki statystyki (dr Jacek Mielniczuk, dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk, dr Małgorzata Szczepanik, mgr Paweł Kurasiński)
  9. Statystyka da się lubić  (dr Jacek Mielniczuk, dr Dorota Domagała, dr Szymon Ignaciuk, dr Monika Różańska-Boczula, mgr Paweł Kurasiński)
  10. Zobaczyć dźwięk (dr Elżbieta Kubera, dr hab. Agnieszka Kubik-Komar, prof. uczelni, dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk, dr Magdalenia Ćwiklińska, dr Małgorzata Szczepanik)