7 listopada w naszych pracowniach dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni i dr Elżbieta Kubera poprowadzili warsztaty zatytułowane "Detekcja i rozpoznawanie obiektów w czasie rzeczywistym". Tematem zajęć było wykorzystanie sztucznych sieci neuronowych do rozpoznawania i lokalizacji obiektów na obrazie. W warsztatach uczniowe klas o profilu informatycznym z Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie i Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie mieli okazję zapoznać się z procesem przygotowania danych do analizy, konstruowania i uczenia głębokiej sieci neuronowej oraz analizowania otrzymanych wyników.

Warsztaty odbyły się w ramach „Obchodów 10-lecia Lubelskiej Wyżyny IT”. Urząd Miasta Lublin wspólnie z lubelskimi Uczelniami, Firmami oraz specjalistami z branży IT przygotował ogromny wachlarz bezpłatnych wydarzeń z zakresu nowych technologii w formie warsztatów, spotkań, wykładów oraz meetupów, które odbywają się w terminie 7-16 listopada m.in. na terenie uczelni, szkół, a także w siedzibach firm IT i nowoczesnych kompleksach konferencyjnych. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie poświęconej obchodom jubileuszu 10-lecia LWIT: https://lwit.lublin.eu/10-lecie.