W poniedziałek 26 czerwca 2023 odbyło się w Urzędzie Miasta Lublin po­sie­dze­nie Rady In­no­wa­cyj­ne­go Rozwoju Spo­łecz­no-Gos­po­dar­cze­go Lub­li­na przy Prezydencie Mias­ta Lublin. Spotkanie poświęcone było jednemu z klu­czo­wych zadań w ramach za­i­nic­jo­wa­nej przez Prezydenta Miasta Lublin Strategii Lublin 2030. Zakłada ono ut­wo­rze­nie w Lublinie, we współpracy z lubelskimi uczel­nia­mi oraz ad­mi­nis­tra­c­ją rzą­do­wą, Centrum Badań i Wdrożeń w zakresie sztucz­nej inteligencji. Nasz Uni­wer­sy­tet reprezentowali dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. uczelni, Prorektor ds. Nauki i Współ­pra­cy z Zagranicą, dr hab. Agnieszka Kubik-Komar, prof. uczelni, oraz dr Elż­bie­ta Kubera. Przedstawiona została oferta UP w Lublinie, w tym naszej Katedry, do­ty­czą­ca projektów, aktualnych badań naukowych, dydaktyki i po­ten­cja­łu naukowego w zakresie wykorzystania AI. Spotkanie było również okazją do za­poz­na­nia się z dzia­ła­nia­mi innych uczelni lubelskich, a także z oczekiwaniami przed­sta­wi­cie­li sektora prze­mys­łu i usług względem uczelni związanymi ze wdra­ża­niem sztucznej inteligencji.