W dniach 15-19 kwietnia 2024 roku dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni oraz Paweł Cyranek i Dominik Kwaśniak - pracownicy Centrum Informatyki UP, w ramach wymiany Erasmus+ uczestniczyli w warsztatach Machine Learning with Python. Warsztaty organizowane przez European Institute For Academic and Professional Development odbyły się w Berlinie, a poprowadził je Alexander Britz. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznali się z praktycznym wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji w badaniach naukowych, zasadami konstrukcji sztucznych sieci neuronowych oraz poznali biblioteki Pythona do uczenia maszynowego, w tym Scikit-Learn i PyTorch. Oprócz nabytej wiedzy uczestnicy mogli także poznać zabytki oraz  historię Berlina.