W dniach 30 listopada - 2 grudnia 2020 r. prof. dr hab. Zofia Hanusz uczestniczyła (w trybie zdalnym) w XLVI Konferencji Statystyka Matematyczna zorganizowanej przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie pod przewodnictwem dr. hab. Mariusza Bieńka. Zgodnie z programem konferencji odbył się wykład plenarny prof. Lesława Gajka z Politechniki Łódzkiej poświęcony zastosowaniom statystyki w matematyce ubezpieczeniowej oraz cykl 3 wykładów poświęconych metodzie bootstrap, przedstawionych w języku angielskim przez dr hab. Annę Dudek z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ponadto, zostało zaprezentowanych 28 referatów przez statystyków z różnych ośrodków naukowych w Polsce.

W dniu 25 listopada 2020 r. dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk uczestniczyła w szkoleniu online pt. "Creating a map layout".

W dniach 18-19 listopada 2020 r. dr hab. Agnieszka Kubik-Komar, prof UP  uczestniczyła w szkoleniu online "Statystyka w medycynie - metaanaliza" organizowanym przez firmę Statsoft Polska.

W dniach 16-17 listopada 2020 dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk uczestniczyła w szkoleniu online zorganizowanym przez Stasoft pt. "Analizy wielowymiarowe"

W dniach 16-20 listopada 2020 r. odbyła się wirtualna konferencja 7th ESA "European Symposium on Aerobiology" (University of Cordoba, virtual edition), w której udział wzięła dr hab. Agnieszka Kubik-Komar, prof. UP, przedstawiając prezentację pt. "Analysis of changes in the start of the Betula pollen season in Lublin (Poland) in 2001-2019".