21 października 2020 r.  dr Elżbieta Kubera wzięła udział w XXIV edycji konferencji naukowej Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych, która odbyła się w wirtualnej formule. StatSoft.pl

W dniach 19-20 października 2020 r. dr Elżbieta Kubera uczestniczyła
w e-konferencji SEMS20 ("Systems, Engineering, Modeling and Simulation"). Strona konferencji http://www.ont.com.pl/wydarzenia/sems20-systems-engineering-modeling-and-simulation

W dniach 19-21 października 2020 r. dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni uczestniczył w szkoleniu pt. "Programowanie aplikacji dla systemu Android - kurs podstawowy".

W dniach 14-15 października 2020 r. dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk uczestniczyła online w VI Konferencja Naukowo-Techniczna Nowe kierunki badań w inżynierii środowiska, energetyce, geodezji i gospodarce przestrzennej" oraz w dniu 21 października wzięła udział w szkoleniu zorganizowanym przez Stasoft pt. "Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych".

W dniach od 12 października do 12 listopada 2020 r. dr Zdzisław Otachel przebywał na stażu w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Podczas stażu wygłosił następujące referaty: "Ostanie wyniki o nierówności Cauchy-Schwarza i nierównościach pokrewnych", cz. 1 i cz. 2 oraz w ramach seminarium Zakładu Zastosowań Analizy Matematycznej Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej referat pt.: "Nowe postępy w zakresie nierówności w przestrzeniach z iloczynem skalarnym".