W dniu 30 marca 2021 r. dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni uczestniczył w webinarium  pt. "Applying System Modeler to Engineering Workflows". Webinarium poprowadził Jonathan Harwood z Wolfram Research.

W dniu 23 marca 2021 r. dr Monika Różańska-Boczula uczestniczyła w webinarium "Jak dobrze zaprezentować swoją pracę i dorobek naukowy", czyli jak budować w sieci swoją tożsamość naukową, zaprezentować swoją pracę i wykazać wpływ swoich badań, aby zostać zauważonym".
Prowadząca: Klementyna Karlinska-Batres
Organizator: Clarivate/Web of Science.

W dniu 16 marca 2021 r. dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk uczestniczyła w webinarium: "Analyze Streamflow Data Using Surfer's Grid Correlogram" zorganizowanym przez firmę Golden Software.

W dniach 15-16 marca 2021 r. dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni uczestniczył w szkoleniu zdalnym pt. "Programowanie aplikacji dla systemu Android - kurs średnio-zaawansowany" organizowanym przez firmę Comarch S.A.

W dniu 5 marca 2021 r. dr Monika Różańska-Boczula oraz dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk uczestniczyły w warsztatach  zatytułowanych   "Workshop - How to Prepare and Publish Papers in High Impact Journals". Warsztaty  prowadził prof. Shubiao Wu z Uniwersytetu w Aarhus (Dania).

W dniu 3.03.2021 r. dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni oraz dr Elżbieta Kubera uczestniczyli w VII ogólnopolskim webinarium, pt. "Obowiązki promotora. Teoria i praktyka" organizowanym przez Fundację Science Watch Polska. Webinar poprowadziła dr Agnieszka Raubo, od 2018 roku pełnomocnik rektora UAM ds. rzetelności naukowej.

W dniu 2 marca 2021 r. odbyło się seminarium online pracowników Katedry. Referat pt. "Charakterystyka zawartości metali ciężkich w popiołach ze spalania biomasy z wykorzystaniem analizy skupień oraz analizy składowych głównych" wygłosiła dr Małgorzata Szczepanik.