23 marca 2022 w budynku Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego Nowych Technologii w Inżynierii Rolniczej odbyły się warsztaty, w których udział wzięli uczniowie z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja promujące studia na kierunku inżynieria środowiska realizowanych na Wydziale Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W programie warsztatów oprócz takich tematów jak fotowoltaika, wykorzystanie biomasy, rola mikroorganizmów w bioremediacji środowiska, czy technologie oczyszczania i zagospodarowania wód i ścieków były także warsztaty pt. Analizy przestrzenne w inżynierii środowiska, które poprowadzili dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk, dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni i dr hab. Wojciech Przystupa, prof. uczelni. W ramach warsztatów uczniowie mogli zapoznać się z zasadami pracy w oprogramowaniu GIS do wizualizacji danych przestrzennych za pomocą map oraz wykonywaniem analiz takich danych.