25 maja 2022 pracownicy Katedry dr hab. Wojciech Przystupa, dr Urszula Bronowicka-Mielniczuk i dr hab. Andrzej Bochniak, prof. uczelni poprowadzili kolejne warsztaty promujące studia na kierunku inżynieria środowiska realizowane na Wydziale Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Tematem warsztatów były Analizy przestrzenne w inżynierii środowiska. W ramach zajęć uczniowie mogli zapoznać się z podstawami pracy w oprogramowaniu GIS oraz przykładowymi analizami danych przestrzennych i ich wizualizacją za pomocą map. W warsztatach uczestniczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Warsztaty poprzedzone były dwoma wykładami: Biogazownie – ratunek dla klimatu (dr hab. inż. Alina Kowalczyk-Juśko, prof. uczelni) oraz Hydrofitowe oczyszczalnie ścieków – ekologiczna technologia ochrony zasobów wodnych (prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwiakowski). Następnie uczniowie podzieleni na 5 grup mogli zapoznać się także z takimi zagadnieniami jak: fotowoltaika, wykorzystanie biomasy, rola mikroorganizmów w bioremediacji środowiska, czy technologie oczyszczania i zagospodarowania wód i ścieków.